کسب رتبه سوم جشنواره خوارزمی

مهدی غیور رزمگاه دانش آموز دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1 رتبه سوم گروه کامپیوتر جشنواره خوارزمی را کسب کرد.

طرح این دانش آموز با عنوان تصحیح برگه های چهار گزینه ای با استفاده از تلفن همراه ، توانست از بین 1036 طرح استانی و 60 طرح منتخب کشوری رتبه سوم کشوری را در هفدهمین جشنواره خوارزمی کسب کند. استان خراسان رضوی در مجموع رتبه سوم کشور را بعد از استان های تهران و فارس به دست آورد.

به گزارش ایرنا مراسم معرفی و تجلیل از برگزیدگان هفدهمین جشنواره جوان خوارزمی در دو بخش دانش پژوهان و فناوران و دانش آموزی با حضور وزیران علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش برگزار شد. 32 طرح برگزیده بخش دانش آموزی هفدهمین جشنواره جوان خوارزمی روز سه شنبه 24 آذرماه همزمان با سومین روز از هفته پژوهش، جوایز و تندیس یادبود جشنواره را از دست محمد فرهادی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش دریافت کردند.

براساس اعلام دبیر جشنواره جوان خوارزمی، در جشنواره امسال تعداد هفت هزار و 378 طرح در بخش دانش آموزی به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد، یک هزار و 36 طرح به عنوان طرح های منتخب استانی به مرحله کشوری راه یافتند و هیات داوران بعد از ارزیابی های چند مرحله ای، 32 طرح را به عنوان برگزیدگان نهایی معرفی کرد.

جشنواره جوان خوارزمی ویژه محققان زیر 30 سال، همه ساله به طور مستقل از جشنواره بین المللی خوارزمی در محورهای پژوهش های بنیادی، پژوهش های کاربردی، پژوهش های توسعه ای و اختراع و ابتکار و در دو بخش دانش پژوهان و فناوران و دانش آموزی برگزار می شود.

شناسایی و حمایت از استعدادهای برتر در حوزه های پژوهش و فناوری، ترویج فرهنگ کارآفرینی دانش بنیان در میان جوانان، توسعه و تعمیق روحیه پژوهش و نوآوری و توجه به فناوری های نوین، تسهیل مسیر تجاری سازی و کاربردی کردن نتایج تحقیقات جوانان کشور از مهم ترین اهداف برگزاری جشنواره جوان خوارزمی است.

 

 


تاریخ انتشار: 1394/09/24

آمار بازدید ها